Rotary shaft seal OAS-12.700X28.570X6.350-FPM
Part number : OAS-12.700X28.570X6.350-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-12.700X28.570X6.350-FPM  has an inner diameter of 12.7 mm, an outer diameter of 28.57 mm and a thickness of 6.35 mm. It is made of FPM.