Rotary shaft seal OAS-115X155X12-NBR
Part number : OAS-115X155X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-115X155X12-NBR  has an inner diameter of 115 mm, an outer diameter of 155 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  6 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    115  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    155  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    125  G
  • PACKAGING
    1
Description