Rotary shaft seal OAS-110X125X12-NBR
Part number : OAS-110X125X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-110X125X12-NBR  has an inner diameter of 110 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6307-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6307-2RS
Hydraulic seal - US-40X50X10-11-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-40X50X10-11-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    110  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    59  G
  • PACKAGING
    1
Description