Rotary shaft seal OAS-10X21X5-NBR
Part number : OAS-10X21X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-10X21X5-NBR  has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 21 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (10 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6304-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6304-C3-SKF
Ball - BA-5.50 GEN
BALL BA-5.50
Rotary shaft seal - OAS-14X25X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-14X25X5-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description