Rotary shaft seal OAS-10X19X7-NBR
Part number : OAS-10X19X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-10X19X7-NBR  has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 19 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-22X32X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-22X32X7-NBR
Deep groove ball bearing - 61905-2RS1-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61905-2RS1-SKF
Lock washer - MB8-SKF SKF
LOCK WASHER MB8-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    19  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
Description