Rotary shaft seal OAS-10X16X4-FPMSS-NAK
Part number : OAS-10X16X4-FPMSS-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-10X16X4-FPMSS-NAK  has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 16 mm and a thickness of 4 mm. It is made of FPMSS.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    FPMSS
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description