Rotary shaft seal OAS-100X150X12-NBR
Part number : OAS-100X150X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-100X150X12-NBR  has an inner diameter of 100 mm, an outer diameter of 150 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock nut - KM10 GEN
LOCK NUT KM10
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
Rotary shaft seal - BC-33.34X52.38X9.52-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL BC-33.34X52.38X9.52-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    100  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    150  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OAS
  • WEIGHT
    150  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description