Rotary shaft seal OA-9X20X6-NBR
Part number : OA-9X20X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-9X20X6-NBR  has an inner diameter of 9 mm, an outer diameter of 20 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6000-2Z-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6000-2Z-C3-SKF
O-Ring seal - OR-2.06X2.62-NBR90 GEN
O-RING SEAL OR-2.06X2.62-NBR90
  • INSIDE DIAMETER
    9  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    2  G
Description