Rotary shaft seal OA-95X130X12-NBR
Part number : OA-95X130X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-95X130X12-NBR  has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 130 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-60X80X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-60X80X12-NBR
Deep groove ball bearing - 6218 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6218
Internal circlip - CIRCLIP-INT-180 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-180
4 4
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    113  G
  • PACKAGING
    1
Description