Rotary shaft seal OA-90X110X12-FPMSS-NAK
Part number : OA-90X110X12-FPMSS-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-90X110X12-FPMSS-NAK  has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 12 mm. It is made of FPMSS.
  19 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6201-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6201-2RSH-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    FPMSS
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    80  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description