Rotary shaft seal OA-90X110X10-NBR
Part number : OA-90X110X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-90X110X10-NBR  has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  14 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-35X52X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X52X7-NBR
Tapered roller bearing - 32207 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 32207
External circlip - CIRCLIP-EXT-20 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    50  G
  • PACKAGING
    1
Description