Rotary shaft seal OA-90X110X10-FPMSS
Part number : OA-90X110X10-FPMSS
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-90X110X10-FPMSS  has an inner diameter of 90 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPMSS.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RSH-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPMSS
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    65  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description