Rotary shaft seal OA-8X22X7-FPMSS
Part number : OA-8X22X7-FPMSS
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-8X22X7-FPMSS  has an inner diameter of 8 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 7 mm. It is made of FPMSS.
  5 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-8X22X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-8X22X7-NBR
Deep groove ball bearing - S6202-2RS-C3-EZO EZO
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING S6202-2RS-C3-EZO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    8  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    FPMSS
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description