Rotary shaft seal OA-85X120X13-NBR
Part number : OA-85X120X13-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-85X120X13-NBR  has an inner diameter of 85 mm, an outer diameter of 120 mm and a thickness of 13 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-90X120X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-90X120X10-NBR
Tapered roller bearing - 32015XF-ASFERSA ASFERSA
TAPERED ROLLER BEARING 32015XF-ASFERSA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    85  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    120  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    87  G
  • PACKAGING
    1
Description