Rotary shaft seal OA-80X110X12-NBR
Part number : OA-80X110X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-80X110X12-NBR  has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  20 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-45X72X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-45X72X10-NBR
Internal circlip - CIRCLIP-INT-140 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-140
4 4
Deep groove ball bearing - 6313 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6313
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    81  G
Description