Rotary shaft seal OA-80X110X12-FPM
Part number : OA-80X110X12-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-80X110X12-FPM  has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 12 mm. It is made of FPM.
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32212-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 32212-TIMKEN
Rotary shaft seal - DB-80X100X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL DB-80X100X12-NBR
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    83  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description