Rotary shaft seal OA-7X14X5-NBR
Part number : OA-7X14X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-7X14X5-NBR  has an inner diameter of 7 mm, an outer diameter of 14 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  45 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RS
Rotary shaft seal - OAS-22X35X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-22X35X5-NBR
Thrust washer - AS2542 GEN
THRUST WASHER AS2542
  • INSIDE DIAMETER
    7  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • WEIGHT
    1  G
Description