Rotary shaft seal OA-79.370X114.300X12.700-NBR
Part number : OA-79.370X114.300X12.700-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-79.370X114.300X12.700-NBR  has an inner diameter of 79.37 mm, an outer diameter of 114.3 mm and a thickness of 12.7 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 3984-3920-B-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 3984-3920-B-TIMKEN
  • INSIDE DIAMETER
    79.37  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    114.3  MM
  • THICKNESS
    12.7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    86  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description