Rotary shaft seal OA-75X100X10-NBR
Part number : OA-75X100X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-75X100X10-NBR  has an inner diameter of 75 mm, an outer diameter of 100 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  27 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-75X100X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-75X100X10-NBR
Deep groove ball bearing - 6303 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6303
Bearing inner race - IR160-175-40 GEN
BEARING INNER RACE IR160-175-40
  • INSIDE DIAMETER
    75  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    54  G
Description