Rotary shaft seal OA-6X22X7-NBR
Part number : OA-6X22X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-6X22X7-NBR  has an inner diameter of 6 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (18 hours ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-6X22X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-6X22X7-NBR
Internal circlip - CIRCLIP-INT-37 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-37
Deep groove ball bearing - 6304 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6304
  • INSIDE DIAMETER
    6  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    5  G
Description