Rotary shaft seal OA-6X15X4-NBR
Part number : OA-6X15X4-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-6X15X4-NBR  has an inner diameter of 6 mm, an outer diameter of 15 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-17 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-17
1 1
Rotary shaft seal - OAS-15X24X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-15X24X5-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    6  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    15  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description