Rotary shaft seal OA-65X85X10-MVQ
Part number : OA-65X85X10-MVQ
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-65X85X10-MVQ  has an inner diameter of 65 mm, an outer diameter of 85 mm and a thickness of 10 mm. It is made of MVQ.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-75X95X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-75X95X10-NBR
Self aligning roller bearing - 21311-CC-W33 GEN
SELF ALIGNING ROLLER BEARING 21311-CC-W33
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    MVQ
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    41  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description