Rotary shaft seal OA-65X85X10-FPM
Part number : OA-65X85X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-65X85X10-FPM  has an inner diameter of 65 mm, an outer diameter of 85 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  48 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 16013-FAG FAG
DEEP GROOVE BALL BEARING 16013-FAG
Oil filled plain bronze bush - BNZ6-12-15 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ6-12-15
Rotary shaft seal - OA-30X42X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-30X42X7-FPM
  • INSIDE DIAMETER
    65  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    46  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description