Rotary shaft seal OA-60X130X15-NBR
Part number : OA-60X130X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-60X130X15-NBR  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 130 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Cast housed bearing - 0 bolt - UCC212-SNR SNR
CAST HOUSED BEARING - 0 BOLT UCC212-SNR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    168  G
  • PACKAGING
    1
Description