Rotary shaft seal OA-59X80X10-NBR
Part number : OA-59X80X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-59X80X10-NBR  has an inner diameter of 59 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-60X80X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-60X80X10-NBR
Lock washer - MB9-SKF SKF
LOCK WASHER MB9-SKF
Tapered roller bearing - NP850232-JXC10238DF-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING NP850232-JXC10238DF-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    59  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    37  G
  • PACKAGING
    1
Description