Rotary shaft seal OA-52X75X12-NBR
Part number : OA-52X75X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-52X75X12-NBR  has an inner diameter of 52 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-52X75X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-52X75X12-NBR
Deep groove ball bearing - 6308-2RS1-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6308-2RS1-SKF
Lock nut - KM08 GEN
LOCK NUT KM08
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    52  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    39  G
  • PACKAGING
    1
Description