Rotary shaft seal OA-52X75X10-FPM
Part number : OA-52X75X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-52X75X10-FPM  has an inner diameter of 52 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  25 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-25X47X7-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-25X47X7-FPM
Anti-vibration mount FF - FF4045-8 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT FF FF4045-8
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    52  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    42  G
  • PACKAGING
    1
Description