Rotary shaft seal OA-50X65X10-NBR
Part number : OA-50X65X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-50X65X10-NBR  has an inner diameter of 50 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  38 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-50X65X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-50X65X10-NBR
Deep groove ball bearing - 6207-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-80 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-80
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    25  G
  • PACKAGING
    1
Description