Rotary shaft seal OA-48X90X10-NBR
Part number : OA-48X90X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-48X90X10-NBR  has an inner diameter of 48 mm, an outer diameter of 90 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  47 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6002-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6002-ZZ
Rotary shaft seal - OAS-45X80X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-45X80X10-NBR
Lock nut - KM09 GEN
LOCK NUT KM09
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    59  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description