Rotary shaft seal OA-48X72X12-FPM
Part number : OA-48X72X12-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-48X72X12-FPM  has an inner diameter of 48 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 12 mm. It is made of FPM.
  5 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-35 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-35
Tapered roller bearing - 30215 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30215
Rotary shaft seal - OAS-35X50X10-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X50X10-FPM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description