Rotary shaft seal OA-45X75X10-FPM
Part number : OA-45X75X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-45X75X10-FPM  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-44X67X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-44X67X10-NBR
Tapered roller bearing - LM503349-LM503310-QCL7C-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING LM503349-LM503310-QCL7C-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    75  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    47  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description