Rotary shaft seal OA-36X50X10-FPM
Part number : OA-36X50X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-36X50X10-FPM  has an inner diameter of 36 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  10 parts in stock (13 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
Rotary shaft seal - OAS-20X32X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X32X7-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    36  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    21  G
  • PACKAGING
    1
Description