Rotary shaft seal OA-35X52X7-NBR
Part number : OA-35X52X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-35X52X7-NBR  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-30 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-30
Tapered roller bearing - 30205 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30205
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    14  G
  • PACKAGING
    1
Description