Rotary shaft seal OA-34X52X10-NBR
Part number : OA-34X52X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-34X52X10-NBR  has an inner diameter of 34 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  43 parts in stock (7 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-34X52X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-34X52X10-NBR
Deep groove ball bearing - 6209 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6209
External circlip - CIRCLIP-EXT-40 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-40
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    34  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    20  G
  • PACKAGING
    1
Description