Rotary shaft seal OA-33X45X7-NBR
Part number : OA-33X45X7-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-33X45X7-NBR  has an inner diameter of 33 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  46 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-33X45X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-33X45X7-NBR
Roller bearing - F-203215-INA INA
ROLLER BEARING F-203215-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    33  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description