Rotary shaft seal OA-30X45X10-FPM
Part number : OA-30X45X10-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-30X45X10-FPM  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK1512 GEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1512
Rotary shaft seal - OAS-30X45X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-30X45X10-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    19  G
  • PACKAGING
    1
Description