Rotary shaft seal OA-30X36X5-NBR
Part number : OA-30X36X5-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-30X36X5-NBR  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 36 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61901-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61901-2RS
External circlip - CIRCLIP-EXT-8 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-8
Rotary shaft seal - OAS-12X21X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-12X21X4-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    36  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
Description