Rotary shaft seal OA-27X47X10-NBR
Part number : OA-27X47X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-27X47X10-NBR  has an inner diameter of 27 mm, an outer diameter of 47 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-30X50X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-30X50X10-NBR
Deep groove ball bearing - 6006-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6006-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ30-35-35 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ30-35-35
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    27  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    15  G
  • PACKAGING
    1
Description