Rotary shaft seal OA-25X62X7-FPMSS-NAK
Part number : OA-25X62X7-FPMSS-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-25X62X7-FPMSS-NAK  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 7 mm. It is made of FPMSS.
  8 to 10 days (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    FPMSS
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    35  G
  • PACKAGING
    1
Description