Rotary shaft seal OA-25X38.300X10-NBR
Part number : OA-25X38.300X10-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-25X38.300X10-NBR  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 38.3 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    38.3  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    13  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description