Rotary shaft seal OA-24X32X4-NBR-INA
Part number : OA-24X32X4-NBR-INA
INA
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-24X32X4-NBR-INA  has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6211-ASFERSA ASFERSA
DEEP GROOVE BALL BEARING 6211-ASFERSA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description