Rotary shaft seal OA-22X28X4-NBR
Part number : OA-22X28X4-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-22X28X4-NBR  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK1612 GEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK1612
Rotary shaft seal - OAS-22X28X4-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-22X28X4-NBR
Thrust washer - GS4060-IKO IKO
THRUST WASHER GS4060-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description