Rotary shaft seal OA-20X46X6-NBR
Part number : OA-20X46X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-20X46X6-NBR  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 46 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X46X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X46X8-NBR
Deep groove ball bearing - 6004 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    1.5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description