Rotary shaft seal OA-18X52X8-NBR
Part number : OA-18X52X8-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-18X52X8-NBR  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  18 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    24  G
  • PACKAGING
    1
Description