Rotary shaft seal OA-17X23X4-NBR
Part number : OA-17X23X4-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-17X23X4-NBR  has an inner diameter of 17 mm, an outer diameter of 23 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6003-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6003-2RSH-SKF
Loose needle - NRB-2X7.80-G2-0-10-INA INA
LOOSE NEEDLE NRB-2X7.80-G2-0-10-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    17  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    23  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description