Rotary shaft seal OA-16X24X7-NBR-NAK
Part number : OA-16X24X7-NBR-NAK
NAK
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-16X24X7-NBR-NAK  has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
Description