Rotary shaft seal OA-155X175X12-NBR
Part number : OA-155X175X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-155X175X12-NBR  has an inner diameter of 155 mm, an outer diameter of 175 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 16016 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 16016
Rotary shaft seal - OAS-140X160X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-140X160X12-NBR
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    155  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    175  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    107  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description