Rotary shaft seal OA-150X180X15-FPM
Part number : OA-150X180X15-FPM
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-150X180X15-FPM  has an inner diameter of 150 mm, an outer diameter of 180 mm and a thickness of 15 mm. It is made of FPM.
  10 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring seal - OR-330X6-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-330X6-NBR70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    150  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    180  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    187  G
  • PACKAGING
    1
Description