Rotary shaft seal OA-150X170X12-NBR
Part number : OA-150X170X12-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-150X170X12-NBR  has an inner diameter of 150 mm, an outer diameter of 170 mm and a thickness of 12 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-95X112X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-95X112X12-NBR
Deep groove ball bearing - 3201-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 3201-ZZ
E-clip - E-CLIP-10 GEN
E-CLIP E-CLIP-10
10 10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    150  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    170  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    OA
  • WEIGHT
    110  G
  • PACKAGING
    1
Description