Rotary shaft seal OA-140X180X15-NBR
Part number : OA-140X180X15-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference OA-140X180X15-NBR  has an inner diameter of 140 mm, an outer diameter of 180 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  17 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-100X130X13-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-100X130X13-NBR
Lock washer - MB20 GEN
LOCK WASHER MB20
  • OUTSIDE DIAMETER
    180  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • WEIGHT
    95  G
Description